Otázky z Místa činu

 1. Jaká je (co nejpřesnější) barva auta oběti? Tmavě modrá metalíza.
 2. Došlo již v automobilu k souboji mezi obětí a vrahem, při kterém by oběť mohla být vážně poraněna? Ne, protože nebyly v autě nalezeny stopy krve či jiných očividných známek boje.
 3. Vypovídají stopy v autě o tom, že jej oběť používala výhradně pro sebe, nebo usuzujete, že mohla mít spolujezdce? Pokud mívala spolujezdce, jakého byl pohlaví? Měla častého spolujezdce, ženu, neboť na sedadle byly dlouhé ženské vlasy, v přihrádce dámské sluneční brýle a v kufru dámské pohorky.
 4. Jakou hudbu oběť osudné noci poslouchala? Sweet dreams od Eurythmics
 5. Kde všude v automobilu jste nalezli otisky prstů? Na zpětném zrcátku, u tlačítka na výstražná světla a na okně u řidiče.
 6. Co bylo nalezeno v kufru auta oběti? Dámské pohorky hnědé barvy, černá přepravka, červený deštník, zelená karimatka, modrá plachta.
 7. Jakého druhu byl strom, za kterým se vrah schovával? Lípa.
 8. Jaký charakteristický znak vraha jste dovodili ze stop, které zanechal za stromem? Že byl kuřák.
 9. Jakého pohlaví byl pravděpodobně vrah a z čeho tak usuzujete? Muž, neboť se u stromu našly velké otisky bot odpovídající přibližně velikosti 44. I ze způsobu spáchání vraždy lze usuzovat spíš na muže.
 10. Jaká je barva kalhot, které na sobě měl vrah? Černá (útržek látky na stromě)
 11. Na jakou světovou stranu bylo orientováno tělo oběti? Jihovýchod.
 12. Jaká je barva bundy, kterou měla na sobě oběť? Bundes. (zelenohnědá)
 13. Popište, jakým způsobem byla oběť zavražděna, popř. jaká zbraň k tomu byla užita. Seknuta do zad sekyrou.
 14. Co měla oběť na ruce? Žlutou reflexní pásku.
 15. Jaká data měla oběť zaznamenaná v kalendáři a jak zněla poznámka? Pondělí 27. 3. Vrátit knihy!, středa 29. 3. Zubař, !!! 1. 4. 2:30 a 8:00 Schůzka?!
 16. Jak byste popsali stav domu oběti a čemu by tento stav s největší pravděpodobností mohl nasvědčovat? Nepořádek, rozházené věci, svědčí o opuštění domu ve spěchu nebo že vrah něco hledal.
 17. Jakou fotku měla oběť v bytě na zdi? Policejní sbor s motorkami BMW.
 18. Jaký byl motiv na kalendáři oběti v jejím bytě? Mariina vyhlídka u Jetřichovic / vyhlídka Ústecký kraj / přírodní vyhlídka
 19. Jakou knihu měla oběť rozečtenou u postele? Jane Austenová – Northangerské opatství.