What the FAQ?

CO TO JE?

Outdoorový závod tříčlenných týmů libovolně míchaného pohlaví přírodou Vysočiny, který trvá nonstop cca 36 hodin. Během závodu se plní úkoly, které všestranně prověří schopnosti účastníků. Tým má možnost si sám zvolit náročnost závodu, protože není nutné splnit všechny úkoly a obejít všechna stanoviště. Po celou dobu hry je možno využívat základnu s pitnou vodou jakožto noclehárnu (což ovšem neznamená, že se budete stále pohybovat těsně u ní).

CO TO NENÍ…

Nečekejte šílenou drsňárnu, kterou není možno zvládnout. Nečekejte ale ani zacházení v rukavičkách. Zvládnete-li ujít za 36 hodin 40 km, nevadí-li vám zimní počasí a jste-li v pohodě s tím, že nebudete spát svých 8 hodin denně, pak není důvod k neúčasti.

PRO KOHO?

Akci sice pořádají třebíčští skauti, ale vítají i účastníky neskautského ražení z jiných měst. Dolní věkové omezení je 15 let, horní neexistuje.

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Přihlašování je spuštěno a zkušenost praví, že se místa pro 24 týmá zaplní velice rychle.

Pro 10. ročník zavádíme drobnou vychytávku v základních pravidlech závodu. Vypozorovali jsme, že se našeho závodu účastní dvě skupiny lidí. Ta první je velice soutěživá a pro vítězství je ochotná běhat celou noc třeba bez bot a potokem. Ta druhá si chce hlavně užít atmosféru, připravené disciplíny, ale jde víc na pohodu a v noci zvítězí pár hodin spánku. Abychom tedy nemíchali hrušky s jablkama, máme pro vás dvě kategorie. Repre a Rekre. Obě kategorie mají stejná pravidla, disciplíny, úkoly, start, cíl, prostě všechno kromě vítězů. Na konci závodu vyhlásíme vítěze v každé z kategorií. Před registrací se tedy dobře rozmyslete, do které kategorie se zařadíte.

STARTOVNÉ

Startovné jsme letos udělali „plovoucí“, to znamená, že necháváme na vás, kolik zaplatíte. V předešlých ročnících se řada účastníků divila, jak můžeme outdoorový závod udělat s takovým malým rozpočtem. Je to tak, že se snažíme držet startovné co nejníže, aby cena za závod nebyla pro nikoho překážkou. Na druhou stranu je ale šest stovek za víkenový závod pro někoho příliš směšná částka, a tak právě vám jdeme vstříc! Každý člen týmu může zaplatit dle svého uvážení a ještě můžete odcházet s dárky s motivem závodu. Kolik tedy můžete zaplatit:

Princeznička (600 Kč/os. – za tři Komenské se můžete účastnit závodu, nic víc, nic míň);

Rytíř (800 Kč/os. – Božena, Jan a Karel, to je partička, za kterou dostanete navíc i slušivé triko s logem závodu, abyste na tuhle pohádku jen tak nezapomněli);

Král (1000 Kč/os. – Palacký se hodí, a protože jste z královské rodiny zasloužíte si triko a originální plecháček, což zajisté pozvedne vaši důstojnost nejen během závodu);

Hloupý Honza (1300Kč/os. – nejprve se mu sice všichni smějí, že k Palackému přidal ještě třikrát Karla IV., ale když odjede ze závodu ve slušivém tričku, s plecháčkem a taškou na zážitky, je naprosto jisté, že mu princezna padne k nohám). 

Stanovili jsme minimální sazbu ve výši 1800 Kč za tým a horní hranici necháváme otevřenou. Do 15. 3. 2018 je třeba zaplatit „plovoucí“ startovné na účet: 2001294177/2010 a do poznámky pro příjemce přidat jméno týmu. Storno poplatky: Odhlásí-li se tým 3 a méně dní před závodem, nebude mu vráceno startovné.

PRAKTICKÉ INFO

Akce se uskuteční na Vysočině, pravděpodobně v okolí Třebíče (v okruhu cca 40 km). Začne v pátek 13. 4. 2018 ve večerních hodinách a potrvá do nedělních hodin poledních. Týmy se stravují z vlastních zásob. Bude možnost schovat sebe nebo svou větší bagáž v suché a vyhřáté základně s pitnou vodou. Týmy budou potřebovat standardní vybavení pro pohyb v přírodě (dobré boty, oblečení, pláštěnku, další vychytávky typu čelovka, mapa, zápisník….). Budete-li chtít spát, doporučujeme spacák, karimatku atd. Další info čekejte brzy.

Zhruba měsíc před akcí bude zveřejněna detailnější informace pro účastníky (konkrétní místo, povinné a doporučené vybavení,…)

KONTAKT

Pokud se potřebujete na něco zeptat, obracejte se na šéfa závodu: NASI(zavináč)ZLUTAPONORKA.COM