What the FAQ?

CO TO JE?

Outdoorový závod tříčlenných týmů libovolně míchaného pohlaví přírodou Vysočiny, který trvá nonstop cca 36 hodin. Během závodu se plní úkoly, které všestranně prověří schopnosti účastníků. Tým má možnost si sám zvolit náročnost závodu, protože není nutné splnit všechny úkoly a obejít všechna stanoviště. Po celou dobu hry je možno využívat základnu s pitnou vodou jakožto noclehárnu (což ovšem neznamená, že se budete stále pohybovat těsně u ní).

CO TO NENÍ…

Nečekejte šílenou drsňárnu, kterou není možno zvládnout. Nečekejte ale ani zacházení v rukavičkách. Zvládnete-li ujít za 36 hodin 40 km, nevadí-li vám zimní počasí a jste-li v pohodě s tím, že nebudete spát svých 8 hodin denně, pak není důvod k neúčasti.

PRO KOHO?

Akci sice pořádají třebíčští skauti, ale vítají i účastníky neskautského ražení z jiných měst. Dolní věkové omezení je 15 let, horní neexistuje.

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Přihlašování je spuštěno a zkušenost praví, že se místa pro 24 týmá zaplní velice rychle.

Pro 11. ročník pokračujeme v rozdělení startovního pole na dvě kategorie REPRE a REKRE. Ta první je velice soutěživá a pro vítězství je ochotná běhat celou noc třeba bez bot a potokem. Ta druhá si chce hlavně užít atmosféru, připravené disciplíny, jde víc na pohodu a v noci dá přednost pár hodinám spánku. Obě kategorie mají stejná pravidla, disciplíny, úkoly, start, cíl, prostě všechno kromě vítězů. Na konci závodu vyhlásíme vítěze obou kategorií. Před registrací si tedy dobře rozmyslete, do které kategorie se zařadíte.

STARTOVNÉ

Startovné jsme letos udělali opět „plovoucí“, to znamená, že necháváme na vás, kolik zaplatíte. Každý člen týmu může zaplatit dle svého uvážení a ještě můžete odcházet se slušivým tričkem s motivem závodu. Kolik tedy můžete zaplatit:

PAVLOV (600 Kč/os. – snížené startovné pro účastníky s napnutým rozpočtem. Můžete se účastnit závodu, nic víc, nic míň);

EINSTEIN (800 Kč/os. – základní startovné obsahující i slušivé tričko s logem závodu);

CIMRMAN (1000 Kč/os. – rozšířené startovné pro ty, kteří nás chtějí podpořit ještě více. K slušivému tričku tak získáte i dobrý pocit, že jste podpořili závod Naši nejsou doma);

Stanovili jsme minimální sazbu ve výši 1800 Kč za tým a horní hranici necháváme otevřenou. Startovné je potřeba zaplatit co nejdříve, protože o naplnění kapacity závodu rozhoduje pořadí zaplacení.  Startovné posílejte na účet 2001294177/2010 a do poznámky pro příjemce přidat jméno týmu.

Pokud se rozhodnete se závodu odstoupit dejte nám to prosím vědět na email nasi@zlutaponorka.com. Pokud odstupujete se závodu dříve něž tři týdny před startem vrátíme vám 100% zaplaceného startovného, pokud odstoupíte později než tři týdny před závodem, ale dříve než týden před startem vrátíme vám 50% zaplaceného startovného. Pokud odstoupíte později něž týden před startem závodu, je nám to líto, ale startovné nevracíme.

PRAKTICKÉ INFO

Akce se uskuteční na Vysočině, pravděpodobně v okolí Třebíče (v okruhu cca 40 km). Začne v pátek 5. 4. 2019 ve večerních hodinách a potrvá do nedělních hodin poledních. Týmy se stravují z vlastních zásob. Bude možnost schovat sebe nebo svou větší bagáž v suché a vyhřáté základně s pitnou vodou. Týmy budou potřebovat standardní vybavení pro pohyb v přírodě (dobré boty, oblečení, pláštěnku, další vychytávky typu čelovka, mapa, zápisník….). Budete-li chtít spát, doporučujeme spacák, karimatku atd. Další info čekejte brzy.

Zhruba měsíc před akcí bude zveřejněna detailnější informace pro účastníky (konkrétní místo, povinné a doporučené vybavení,…)

KONTAKT

Pokud se potřebujete na něco zeptat, obracejte se na šéfa závodu: NASI@ZLUTAPONORKA.COM